نحوه انتقال دامنه های .ir به داده نگار

طبق قوانین ثبت دامنه های .ir یعنی nic.ir برای انتقال دامنه لازم است صاحب امتیاز دامنه pin دامنه را دریافت و به متقاضی جدید ( صاحب امتیاز پیشنهادی ) ارائه نماید. بدین منظور لازم است مراحل زیر طی شود

 

انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی)

  1. باشناسه کاربری خود وارد شوید.
  2. به صفحهٔ انتقال دامنه مراجعه کنید، نام دامنهٔ مورد نظر را در قسمت «فروش دامنه» قید کرده و دکمهٔ «بعدی» را بزنید. یک شمارهٔ رمز(pin) برای ارائه به خریدار دامنه دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید همین عملیات را از صفحه «دامنه‌های من» با کلیک بر روی نام دامنه مورد نظر انجام دهید.
  3. شماره رمز را به دارنده جدید دامنه اطلاع دهید.
  4. منتظر بمانید تا دارندهٔ جدید عملیات مورد نیاز را انجام دهد سپس در قسمت «انتقال دامنه» دکمه مشاهده درخواست را کلیک کنید. درخواست انتقال ظاهر می‌شودکه می‌توانید آن را تایید یا رد کنید.
  5. درصورت تایید، عبارت «در انتظار تایید مرکز ثبت» ظاهر خواهد شد و موضوع برای تایید به مرکز ثبت دامنه منتقل می‌شود.
  6. بسته به اینکه انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی)، شخص حقیقی یا حقوقی باشد و نشانی رسمی او در ایران و یا خارج از ایران باشد، مرکز ثبت دامنه مدارکی را جهت تایید انتقال درخواست خواهد کرد.
  7. متقاضیان داخل ایران می‌توانند فرم انتقال را تکمیل و پس از امضا به مرکز ثبت دامنه ارسال نمایند.
  8. اشخاص حقوقی فرم فوق را در سربرگ شرکت یا سازمان خود تکمیل کرده و حتما با امضاء مدیرعامل یا شخصی که در روزنامه رسمی حق امضاءدارد به همراه کپی روزنامه رسمی شرکت ارسال نمایند.
  9. اشخاص حقیقی علاوه بر فرم تکمیل شده فوق باید رونوشت کارت ملی یا گذرنامه معتبر خود را نیز ارسال نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا راهنمای مربوط به انتقال دامنه را در سایت nic.ir مطالعه فرمائید

 

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله